Yazılar

Disney+ 2022’de ABD’de Reklam Destekli Düşük Maliyetli Abonelikler Sunacak, 2023’te Küresel Olarak Genişlemeyi Planlıyor

Disney Friday, 2024 yılına kadar kârlılık hedefine ulaşmak istediği için Disney+ akış hizmetinin daha ucuz, reklam destekli bir sürümünü bu yıl içinde sunacağını söyledi. Şirket ayrıca bu abonelikleri 2023’te uluslararası kullanıma sunmayı planladığını söyledi.

Disney, fiyata duyarlı müşterileri yakalamak için akış hizmetlerinin reklam destekli katmanlarını sunma konusunda AT&T’nin WarnerMedia, Comcast, Discovery ve Paramount Global’i de dahil olmak üzere giderek artan sayıda medya şirketine katılıyor.

Disney Medya ve Eğlence Dağıtımı Başkanı Kareem Daniel yaptığı açıklamada, “Disney+ erişimini daha düşük bir fiyat noktasında daha geniş bir kitleye genişletmek herkes için – tüketiciler, reklamcılar ve hikaye anlatıcılarımız için – bir kazançtır” dedi. “Daha fazla tüketici harika içeriğimize erişebilecek. Reklamcılar daha geniş bir kitleye ulaşabilecek ve hikaye anlatıcılarımız inanılmaz çalışmalarını daha fazla hayran ve aile ile paylaşabilecek.”

Fiyatlandırma açıklanmadı.

Reklam destekli hizmetler, reklamların programlama maliyetini sübvanse etmesiyle on yıllardır televizyonu ayakta tutan bir modelden ödünç alınmıştır.

Discovery CEO’su David Zaslav yakın tarihli bir Discovery yatırımcı çağrısında, “Televizyon için asla ödeme yapmayacak bir sürü insan var,” dedi, “Ancak bu içeriğe gidip bu içeriği görüntüleyebilirler ve bu, reklamveren tarafından desteklenir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu