Yazılar

En iyi antivirüs: Windows PC’nizi casus yazılımlardan, Truva atlarından, kötü amaçlı yazılımlardan ve daha fazlasından koruyun

Virüsten koruma yazılımı, neredeyse bir bilgisayarın işletim sistemi kadar önemlidir. Potansiyel tehditlerin çok iyi farkında olsanız ve çok dikkatli olsanız bile, bazı tehditler bir AV programının veya tam bir antivirüs paketinin ekstra yardımı olmadan önlenemez. Örneğin, istemeden kötü amaçlı reklamlar görüntüleyen bir web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Veya yanlışlıkla bir kimlik avı e-postasına tıklayın (bu olur!). Veya Windows’ta, tarayıcınızda veya yüklü bir programda açıklanmayan bir hatanın bilgisayar korsanlarının sisteminize girmesine izin verdiği sıfır gün tehdidine kapılabilirsiniz. PC güvenlik yazılımının kusursuz olduğunu önermiyoruz. Örneğin, virüsten koruma yazılımı genellikle sıfırıncı gün açıklarını durdurmak için fazla bir şey yapamaz.

Ancak, açıklanmayan güvenlik açığının makinenize fidye yazılımı gibi diğer kötü bitleri yüklemek için kullanıldığını algılayabilir. Aktif olarak e-posta kullanan, bağlantıları tıklayan ve programları indiren herkes bir virüsten koruma paketinden yararlanacaktır. Önerilerimiz, mükemmel koruma, değerli bir özellik seçimi ve bilgisayarınızın performansı üzerinde minimum etki arasında bir denge kurar. Aşağıda antivirüs paketlerini nasıl test ettiğimizi okuyabilirsiniz. 23.11.2021 tarihinde , bu güçlü antivirüs üreticisi için büyük adımları temsil eden Avast One incelememizi içerecek şekilde güncellendi. İyi bir fiyat, iyi performans ve kullanışlı ekstra özellikler de dahil olmak üzere burada beğenilecek çok şey var. Bu makalenin altındaki tüm antivirüs incelemelerimizin bağlantılarına bakın .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu