Yazılar

Google, Apple ve Twitter Ofise Dönüş Politikalarını Açıkladı

Birkaç büyük teknoloji şirketi, çalışanlarının yakında ofise dönmesini bekliyor.

Apple, Google ve Twitter dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji şirketi, COVID-19 salgını sırasında yaklaşık iki yıllık uzaktan çalışmanın ardından çalışanlarının ofislerine dönmeye hazırlanıyor.

Şirketin Cuma günkü yıllık hissedar toplantısında, Apple CEO’su Tim Cook, kurumsal çalışanların Nisan ayından itibaren yüz yüze çalışmaya döneceklerini söyledi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, insanların 11 Nisan’dan itibaren haftada en az bir gün ve 23 Mayıs’a kadar haftada en az üç gün ofisten çalışmaları gerekecek.

Cook’un gönderdiği bir notta, “Birçoğunuz için, ofise dönüşün uzun zamandır beklenen bir dönüm noktası olduğunu ve hayatımızda bu kadar önemli bir rol oynayan meslektaşlarımızla daha fazla ilişki kurabileceğimizin olumlu bir işareti olduğunu biliyorum” dedi. Cuma. “Diğerleri için de rahatsız edici bir değişiklik olabilir.”

Google, çoğu çalışanının 4 Nisan’dan itibaren haftada üç gün ofise gelmesini zorunlu kılacak. 4 Nisan’da ofise dönmeye hazır olmayan Google çalışanları, tamamen uzaktan uzaktan çalışma uzatması için başvurabilir veya konum değiştirmek için başvurabilir. çalışma veya “her yerden çalışma” haftaları.

Google geçen ay, ABD’li işçiler için artık COVID-19 aşılarını bir istihdam koşulu olarak zorunlu kılmayacağını ve aşılı işçilerin çoğu ofiste çalışırken maske takmasını, test edilmesini veya sosyal mesafeye sahip olmasını gerektirmeyeceğini söyledi.

Ofislere girmesi onaylanan aşısız çalışanların test ve maske takma düzenlemelerine uyması gerekecektir. Aksi takdirde aşısız çalışanlar Google ofislerine erişemez.

diğer açıdan da Twitter, çalışanlarına 15 Mart’ta ofisleri yeniden açtığında, çalıştıkları yerin işçilere bağlı olacağını söyledi.

Twitter CEO’su Parag Agrawal çalışanlara yazdığı bir mektupta, “Kendinizi en verimli ve yaratıcı hissettiğiniz yer, çalışacağınız yerdir ve buna sonsuza kadar evden tam zamanlı çalışmak da dahildir” dedi. “Her gün ofis mi? Bu da işe yarıyor. Bazı günler ofiste, bazı günler evden mi? Elbette.”

Microsoft ofisleri 28 Şubat’ta yüz yüze çalışma için yeniden açıldı. Ocak ayında Meta, COVID vakalarının artmasına neden olan omicron varyantı nedeniyle planlarını 28 Mart’a erteledi. Amazon ayrıca bir ay önce tam aşılı çalışanlar için maske zorunluluğunu kaldırırken erteledi ve Apple ofise dönüş için son tarihini süresiz olarak erteledi.

John Hopkins Üniversitesi’nden alınan rakamlara göre, COVID vakaları şu anda düşüyor olsa da, ABD’de COVID-19’dan 950.000’den fazla ölüm oldu. COVID-19 aşılarının ciddi hastalık, hastaneye yatış ve ölüme karşı güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu