Yazılar

iOS 15.4: Gelecek Haftanın iPhone Yükseltmeleri için Hazır Olun

Yeni emojiden maskelerle çalışan Face ID’ye kadar, işte beklenen yeni özellikler.

Apple, bir sonraki iOS güncellemesini bir haftadan kısa bir süre içinde piyasaya sürebilir ve Apple’ın yılın ilk etkinliği şimdi 8 Mart’ta onaylandı. iOS 15.4 için beşinci ve muhtemelen son beta, genel test kullanıcılarına sunuldu. iOS 15.4’ün betaları AirTag anti-stalking uyarıları, Siri için cinsiyetten bağımsız bir ses seçeneği, yeni emoji, Face ID güncellemeleri ve uzun zamandır beklenen Evrensel Kontrol’ü tanıttı.

Adından da anlaşılacağı gibi, iOS 15.4, Eylül ayında iPhone 13 ile piyasaya sürülen iOS 15’in dördüncü büyük güncellemesidir. Aralık ayı iOS 15.1 sürümü ile başlayan bu güncellemeler, Apple’ın iPhone işletim sistemine daha fazla özellik ekledi ve mevcut olanları güncelledi. iOS 15.4, iPhone ve iPad’lerde bir güvenlik açığını düzeltmek için geçen ay piyasaya sürülen iOS 15.3.1’i takip edecek.

Her işletim sistemi beta sürümünde olduğu gibi, birincil iPhone’unuz yerine yalnızca bir test cihazına indirmenizi öneririz. Beta sürümleri, kararlılığı ve hataları test etmeye yöneliktir; bu, sürüm sürümleri gibi optimize edilmedikleri anlamına gelir; muhtemelen daha kısa pil ömrü ve uygulama kararsızlığı yaşarsınız.

iOS 15.4 çıkış tarihi ne zaman?

Apple, iOS 15.4 için bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak güncellemeyi Apple’ın iPhone SE 3 ve güncellenmiş iPad’i de beklediğimiz 8 Mart etkinliğinde görebiliyorduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu