Yazılar

Spotify, Çalma Listelerine Yeni Parçalar Eklemek için ‘Sıraya Kaydır’ Özelliğini Sunuyor

Android’deki Spotify kullanıcıları, çok beklenen “Sıraya Kaydır” hareketini alıyor. Bu özellik, yıllardır iOS kullanıcılarına özeldi. Spotify, yeni özelliği uygulamanın beta sürümünde kullanıcılara sunuyor gibi görünüyor ve tüm Android kullanıcılarının yakın zamanda kaydırma hareketini kullanabilmesi bekleniyor. Geçen ay Spotify, reklamcılar ve podcast yayıncıları için daha fazla içgörü sağlayan iki hizmet olan Podsights ve Chartable’ı satın alarak podcasting’e yaptığı yatırımı derinleştirdi.

Şirket henüz Android’in kullanıma sunulmasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı için “Swipe to Queue” lakabının resmi olmadığı belirtilmelidir. Bu özellik, kolay bir hareketle Spotify kuyruğuna parça eklemeyi kolaylaştırır. Özellik ilk olarak bir Reddit dizisinde görüldü. Kullanıcı Far-Contact-9369, özelliğin Android’deki Spotify kullanıcıları için kullanıma sunulduğuna dikkat çekti.

Spotify ile ilgili diğer haberlerde, Şubat ayında Podsights ve Chartable’ı satın aldı. Podsights, pazarlamacıların reklamlarının etkililiğini ölçmelerine yardımcı oluyor; Spotify’ın söylediğine göre bu alanlardan biri büyük bir zorluk. Chartable, podcast yayıncılarının büyüme kampanyalarının etkinliğini ölçmelerine yardımcı olan izleyici bilgileri sağlar. Spotify’ın reklam pazarlaması başkanı Khurrum Malik, satın alma hakkında, “Podcast teknolojisi oyuncuları Podsights ve Chartable’ı satın almamız, dijital ses ölçümü içgörülerini yükseltme arayışımızda yardımcı oluyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu