Yazılar

WhatsApp Masaüstü Mesajlara Tepki Vermenin Yeni Bir Yolunu Alıyor gibi görünüyor

WhatsApp’ın macOS ve Windows kullanıcılarının masaüstü sürümündeki mesajlara tepki vermesini sağlamak için yeni bir yol üzerinde çalıştığı tespit edildi. Son birkaç aydır üzerinde çalıştığı bildirilen WhatsApp tepkilerine bir genişleme olabilir. WhatsApp kullanıcıları, tepkileri kullanarak, Facebook Messenger ve Apple’ın iMessage’ı da dahil olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarında tepkilerin nasıl mevcut olduğuna benzer şekilde emojileri kullanarak bir mesaja tepki verebilir. Bu özellik hem mobil hem de masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

WhatsApp beta izleyici WABetaInfo tarafından fark edildiği gibi, WhatsApp Desktop beta sürüm 2.2208.1, kullanıcıların mesajlara tepki gösterebileceği yeni yollar hakkında bazı referanslara sahip görünüyor. Ancak bu seçenek henüz herkese açık beta test kullanıcıları için mevcut değil.

Seçenek, amacını açıkça tanımlayan Mesaja tepki verme başlıklıdır ve mesaj menüsünde bulunur. Kullanıcılar, WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, uygulamadaki o metne sağ tıklayarak bir mesaja tepki vermenin bu yeni yolunu elde edecekler.

Geçen hafta WhatsApp, mesajların yanına bir “tepki” emojisi ekleyerek masaüstü sürümünü güncellerken görüldü. Bu, kullanıcıların bir mesaja hızlı bir şekilde tepki vermesini sağlar.

Bununla birlikte, yeni yol, bir kullanıcı uygulamadaki mesajlara tepki vermek isterse, esasen bir adım daha ekliyor gibi görünüyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ayrıntılara bakacak olursak, WhatsApp en az Ağustos 2021’den beri mesaj tepkileri üzerinde çalışıyor. Bu özellik, “Beğen”, “Aşk”, “Gülmek” ve “Sürpriz” gibi tepkileri paylaşmak için emojiler getirebilir.

Kullanıcılar ayrıca belirli bir mesajda alınan tüm tepkilere bakabilecekleri bir tepki bilgisi sekmesi alabilirler. Ayrıca, WhatsApp grubu kullanıcıları, mesajlara tepki verme ve hangi mesajların gruptaki hangi üyelerden tepki aldığını görme olanağına sahip olabilir.

Mesaj tepkilerinin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair kesin ayrıntılar henüz açıklanmadı. Özellik de görünüşe göre şu anda geliştirme aşamasında. Bu nedenle, son kullanıcılara ulaşmadan önce bazı değişiklikler alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu