Yazılar

Windows 11’de programlar nasıl kaldırılır

Başlat Menüsünden programları kaldırın Bir uygulamayı Windows 11’in Başlat menüsünden hızla kaldırabilirsiniz . İlk olarak, Başlat menüsünü açmak için görev çubuğundaki Windows simgesine tıklayın. Başlat menüsünün üst kısmında sabitlenmiş uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz uygulama bu listedeyse, sağ tıklayın ve ardından beliren içerik menüsünden Kaldır’ı tıklayın.

Kaldırmak istediğiniz uygulama sabitlenmiş uygulamalar listesinde değilse, sabitlenmiş uygulamalar grubunun sağındaki Tüm Uygulamalar’ı tıklayın. Tüm Uygulamalar’ı tıklayın Marshall Gunnell/IDG Bir sonraki ekranda tam bir uygulama listesi görünecektir. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun, sağ tıklayın ve ardından içerik menüsünden Kaldır’a tıklayın. Uygulamayı bulun ve kaldırmayı seçin Marshall Gunnell/IDG Seçildiğinde, bir açılır bildirim görünecektir. Bildirim size uygulamanın ve ilgili tüm verilerinin kaldırılacağını söyleyecektir. Eminseniz Kaldır ‘ı tıklayın . Kaldır’ı tıklayın Marshall Gunnell/IDG Ayarlar uygulamasından programları kaldırın Ayarlar uygulamasının hayranıysanız, uygulamaları kaldırmak için kullanabilirsiniz. Önce, Windows görev çubuğundaki Ara simgesine tıklayın, arama kutusuna Uygulamalar ve Özellikler yazın ve ardından arama sonuçlarından Uygulamalar ve özellikler öğesine tıklayın. Uygulamaları ve özellikleri arayın Marshall Gunnell/IDG Artık Ayarlar uygulamasındaki Uygulamalar ve Özellikler grubunda olacaksınız.

Kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun, uygulamanın sağındaki “menü” simgesine tıklayın ve ardından menüden Kaldır’a tıklayın. Menü çubuğunu tıklayın ve ardından kaldır’ı tıklayın. Marshall Gunnell/IDG Uygulamanın ve ilgili bilgilerinin kaldırılacağını belirten bir açılır iletişim kutusu görünecektir. Eminseniz Kaldır ‘ı tıklayın . Uygulamayı kaldırmak istediğinizi onaylayın Marshall Gunnell/IDG Denetim Masası’ndan programları kaldırın Bir uygulamayı Denetim Masası’ndan kaldırmak için Denetim Masası uygulamasını açın ve ardından Programlar grubunda Program kaldır’ı tıklayın . Clikc bir programı kaldır Marshall Gunnell/IDG Bir uygulama listesi görünecektir. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun, sağ tıklayın ve ardından Kaldır öğesine tıklayın . Bir uygulama seçin ve kaldır’ı tıklayın Marshall Gunnell/IDG Bir onay penceresi görünecektir.

İşlemi başlatmak için uygulamayı kaldırmak istediğinizi onaylayın. Windows Terminal kullanarak programları kaldırın Bir bilgisayar korsanı gibi hissetmek istiyorsanız, bir uygulamayı kaldırmak için Windows Terminal’i kullanabilirsiniz. İlk olarak, görev çubuğundaki Windows simgesine sağ tıklayarak ve ardından Yetkili Kullanıcı menüsünden Windows Terminali’ne (Yönetici) tıklayarak Windows Terminal’i yönetici olarak açın. Windows Terminalini Yönetici Olarak Açın Marshall Gunnell/IDG Artık programları kaldırabilmek için Windows Terminal’de WMIC (Windows Yönetim Araçları Komut satırı) yardımcı programını kullanmanız gerekecek. WMIC’i kullanmak için şu komutu çalıştırın: wmic wmic komutu Marshall Gunnell/IDG Şimdi wmic:root\cli konumunda olacaksınız. Artık Windows 11 PC’nizde yüklü olan programların bir listesini almak isteyeceksiniz. Bu adımı atlamayın, çünkü uygulama adının bu listede görüntülenme şekli, sonraki adımlarda uygulamayı kaldırmak için tam olarak yazmanız gereken şeydir. Programların bir listesini almak için şunu çalıştırın: ürün adı almak Ürün adı alma komutu Marshall Gunnell/IDG Şimdi, kaldırmak istediğiniz programın tam adını not alın ve ardından şu komutu çalıştırın: name=”program name”nin kaldırmayı çağırdığı ürün “Program adını” gerçek programın adıyla değiştirin. Örneğin, ExpressVPN’i kaldırmak isteseydim şu komutu çalıştırırdım: name=”ExpressVPN” çağrısının kaldırıldığı ürün uygulamayı kaldır komutu Marshall Gunnell/IDG Komutu çalıştırdığınızda, programı kaldırmak istediğinizi onaylamanız istenecektir. Onaylamak için Y girin . Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu